Zelenina a celer v prodeji


Kořenitá chuť celeru, který obsahuje karoten, vitamín B, vápnik a další spolu s keříky rajčat a paprik nyn v plném proudu našeho pultového prodeje.


Celer je rostlina prověřená věky užívání. Ve středověku byl například ládován do všeho, kam to šlo od polévek, pod hovězí pečeni, či do salátů. Slinu na tuto kořenovou zeleninu dostal také Homér (básník), který celerem prošpikoval některé ze svých básní.

Celer má své využití také v léčitelství. Jeho konzumace se doporučuje při obezitě, neboť urychluje látkovou výměnu a tím podporuje trávení. Celerové listy působí protizánětlivě a příznivě ovlivňují činnost ledvin.

Tak jako každou kořenovou zeleninu stačí celer zasadit, zalévat a sníst. V našem zahradnictví je v nabídce hned několik druhů celeru: celer řapíkatý, celer listový, celer bulvový a další. S ohledem na proměnlivý vývoj počasí posledních dnů nadchází nejvhodnější doba pro výsadbu této kořenové zeleniny.

Rajčata a papriky jsou oblíbeným doplňkem obědových a svačinových talířů. Kdo by si nedal krajíc chleba s máslem, kouskem masa a šťavnatým rajčetem či chutným plátkem papriky?

Rajčata a papriky lze vysazovat nejen do skleníků, ale i do venkovních záhonů. V naší nabídce lze vybírat z rostlinek ve výborné kondici, které sotva zasadíte, už abyste chystali ošatku na sklizeň!

Více na našem webu v částech:« Na seznam aktualit